شناسه خبر: 2062 - 10 مرداد ,1397 - 8:00

مختارپور در گفتگو با «سلیم»

با وضعیت سخت معیشتی، مردم نسبت به گذشته پرخاشگرتر شده‌اند

با وضعیت سخت معیشتی، مردم نسبت به گذشته پرخاشگرتر شده‌اند

یک جامعه‌شناس و مدرس گفت: شرایط نامطلوب اقتصادی دو اثر عمده بر روحیه و روان مردم گذاشته است. اینکه شدیدأ ناامید هستند و نسبت به گذشته بسیار پرخاشگر شده اند.

مهدی مختارپور، جامعه‌شناس و مدرس؛ در گفتگو با خبرنگار «سلیم»؛ با اشاره به وضعیت نامطلوب شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: تا پایان سال 97 شرایط خطرناکی پیش بینی شده است چراکه دشمنان با ایجاد نابسامانی اقتصادی به دنبال براندازی اعتماد مردم به جمهوری اسلامی هستند.

وی افزود: با اینکه این نابسامانی تا حدودی به دلیل دخالت های بیرون از کشور است اما مهمتر از آن بی مسئولیتی مدیران موجب بدتر شدن اوضاع شده تا حدی که معیشت مردم به شدت دچار مشکل شده است.

این جامعه‌شناس و مدرس با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور نیاز به جراحی دارد و باید مدیریت اقتصادی تغییر کند ، تصریح کرد: شرایط نامطلوب اقتصادی دو اثر عمده بر روحیه و روان مردم گذاشته است. اینکه شدیدأ ناامید هستند و نسبت به گذشته بسیار پرخاشگر شده اند.

مختارپور با تأکید براینکه ضریب امیدمان به آینده پایین آمده است، گفت: جوان امروز هیچ امیدی به ساخت آینده ندارد و بر همین مبنا نیز نمی تواند استعدادهای خودش را نشان دهد، و بیکاری و اعتیاد افزایش و ازدواج کاهش یافته است.

وی همچنین در خصوص بخشی از راهکارهای برون رفت از شرایط سخت معیشتی توسط مردم ابراز داشت: رفتار مصرفی کشورمان غلط است. خودخواهی در مصرف وجود دارد و کاملا مردم مصرف گرایی بار آمده ایم و باید این رفتارهایمان را اصلاح کنیم تا خودمان نیز به تغییر شرایط وضع موجود کمک کنیم.


این جامعه‌شناس و مدرس  درباره چگونگی حفظ آرامش روحی خاطرنشان کرد: مردم باید مواظب تبلیغات غلط دشمنان در فضای اجتماعی و رسانه های مجازی باشند، چراکه همه آنها واقعیت نیست و باید دقیق تر به موضوعات توجه کنند. 

Print

نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
برگزیده ها
آخرین عکس نوشته ها
آخرین پادکست