شناسه خبر: 2093 - 15 مرداد ,1397 - 14:00

خطر ابتلا به فراموشی زودرس در کودکان و نوجوانان با تلفن همراه

خطر ابتلا به فراموشی زودرس در کودکان و نوجوانان با تلفن همراه
یک آسیب شناس و جامعه شناس گفت: استفاده از موبایل خطر ابتلا به فراموشی را در کودکان و نوجوانان افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار «سلیم»؛  فرزاد فتحی آسیب شناس و جامعه شناس در اظهار کرد: استفاده کودکان و نوجوانان از تلفن همراه خطر ابتلا به فراموشی را در سنین بزرگسالی به طور قابل توجهی در آن ها افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه یک رابطه معنادار و عمیق میان استفاده کودکان و نوجوانان ازگوشی تلفن همراه و ابتلای زود هنگام به بیماری فراموشی و آلزایمر وجود دارد، افزود: در صورتی که خانواده ای موبایل را در سنین پایین در اختیار کودک خود بگذارند، باید عواقب و آسیب های احتمالی آن را نیز در نظر بگیرند.

این آسیب شناس و جامعه شناس گفت: نتایج تحقیقی که بر روی ۷۰۰ نوجوان در سنین بین ۱۲ تا ۱۷ سال صورت پذیرفته، نشان می‌دهد که حافظه تصویری و ذهنی این افراد به طور قابل توجهی پس از مدتی به دلیل استفاده طولانی از موبایل کاهش یافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه استفاده از موبایل و دستگاه های الکترونیکی متصل به اینترنت شامل مکالمات تلفنی، ارسال و دریافت پیام کوتاه، بازی های آنلاین و آفلاین، باعث اعتیاد به شبکه های اجتماعی و چت در پیام رسان‌ها می شود افزود: این روزها نوجوانان و جوانان بسیاری درگیر ابزارهای ارتباطی هستند و این امر به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است که سلامت نسل های آینده را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران
Print

نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
برگزیده ها
آخرین عکس نوشته ها
آخرین پادکست