شناسه خبر: 1891 - 12 تیر ,1397 - 10:00

کیانزاده در گفتگو با سلیم مطرح کرد

عدم مسئولیت‌پذیری مهمترین عامل مشکلات جامعه امروزی

عدم  مسئولیت‌پذیری مهمترین عامل مشکلات جامعه امروزی

یک کارشناسی ارشد مشاوره و روانشناسی گفت: عدم مسئولیت پذیری مهمترین عامل کاهش ازدواج در جوانان و همچنین بروز مشکلات در جامعه امروزی بوده که این مهم از کودکی در شخصیت افراد شکل گرفته می گیرد.

علی کیانزاده، کارشناسی ارشد مشاوره و روانشناسی؛ در گفتگو با خبرنگار «سلیم»؛ با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج اظهار داشت: امروزه مولفه های مختلفی موجب بالارفتن سن ازدواج شده اند که از جمله آنها می توان به مسائل اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و موارد دیگر اشاره کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت پذیری اضطراب زاست، افزود: عدم مسئولیت پذیری مهمترین عامل کاهش ازدواج در جوانان و همچنین بروز مشکلات در جامعه امروزی بوده که این مهم از کودکی در شخصیت افراد شکل گرفته می گیرد.

این کارشناسی ارشد مشاوره و روانشناسی با تأکید بر نقش والدین در شکل گیری شخصیت افراد تصریح کرد: سیستم آموزشی کشور و همچنین تربیت خانواده ها به گونه ای است که امکان انتخاب و مشارکت را از کودکی برای فرزندانمان صلب می کنیم و همین امر موجب می شود تا احساس مسئولیت پذیری در آنها رشد نکند.

کیانزاده با اشاره به اینکه سیستم آموزشی و تربیتی در خانواده ها فرزندان را تن پرور بار می آورد؛ گفت: امروزه آنقدر همه چیز به راحتی در دسترس فرزندان است که دیگر نیازی به انتخاب و مسئولیت پذیری نمی بینند.

وی در ادامه تأکید کرد: نوجوانان باید در سن نوجوانی بتوانند رابطه اجتماعی مؤثر برقرار کرده و حداقل یکبار بازار کار را تجربه کنند و بتوانند خوب و بد را تشخیص بدهند که متأسفانه امروزه این مسئله وجود ندارد.

این کارشناسی ارشد مشاوره و روانشناسی ابراز داشت: متأسفانه برخی خانواده ها می خواهند از فرزندانشان آنچه را که خودشان دوست دارند بسازند. در این صورت فرزندان وقتی نتوانند خودسازی و مشارکت را تجربه کنند، قطعا یاد نمی گیرند که انتخاب کنند و مسئولیت پذیر نخواهند شد. با توجه به اینکه انتخاب نکردن آسانترین راه برای اینگونه افراد است، در تمامی مسائل زندگی شان ترجیح می دهند انتخاب نکنند و زیر بار مسئولیتی نروند.

کیانزاده خاطرنشان کرد: خانواده ها باید برای خوشبختی و موفقیت فرزندانشان و همچنین سعادتمندی جامعه، از زمان کودکی بهترین شیوه تربیتی صحیح را برای فرزندان خود پیش بگیرند که مهمترین عامل در موفقیت یک فرد و جامعه نیز داشتن احساس مسئولیت پذیری است.Print

نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
برگزیده ها
آخرین عکس نوشته ها
آخرین پادکست