شناسه خبر: 1893 - 13 تیر ,1397 - 8:00

حبیبی‌پور در گفتگو با «سلیم» مطرح کرد

مدیریت هیجان مهمترین راه جلوگیری از ناامیدی در شرایط کنونی جامعه

مدیریت هیجان مهمترین راه جلوگیری از ناامیدی در شرایط کنونی جامعه

یک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره گفت: مهارت مدیریت هیجان، مهارت مسئولیت پذیری، مهارت مدیریت مالی و ... از جمله مهارت هایی هستند که لازمه زندگی می باشند و افرادی که این مهارتها را ندارند، قربانی شرایط می شوند. 

داوود حبیبی‌پور، کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره؛ در گفتگو با خبرنگار «سلیم»؛ با اشاره به شرایط کنونی جامعه و شیوع نا امیدی در مردم اظهار داشت: ناامیدی در افراد ربطی به شرایط ندارد و افراد در هر شرایطی ممکن است ناامید زندگی کنند چراکه بارها دیده ایم که افرادی هستند که در بهترین شرایط ممکن نیز ناامید هستند.

وی با تأکید براینکه افرادی که مسئولیت پذیر نیستند ناامید می شوند، گفت: بسیاری از افراد در شرایط فعلی به خوبی زندگی می کنند چراکه حال خود را به شرایط وابسته نکرده و با همه اتفاقات حال حاضر مسئولیت زندگی را پذیرفته اند.

این کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره با تأکید بر اینکه کسانی که مهارت زندگی را نیاموخته اند، دچار ناامیدی می شوند، تصریح کرد: مهارتهای متفاوتی برای زندگی وجود دارد که بسیاری از افراد بلد نیستند. مهارت مدیریت هیجان، مهارت مسئولیت پذیری، مهارت مدیریت مالی و ... از جمله مهارت هایی هستند که لازمه زندگی می باشند و افرادی که این مهارتها را ندارند، قربانی شرایط می شوند. 

حبیبی‌پور با اشاره به اینکه عدم شناخت از شرایط نیز موجب ناامیدی و نگرانی می شود، تأکید کرد: افرادی که ناامید بوده و بابت شرایط کنونی جامعه دچار نگرانی هستند، باید به زندگی افراد موفق دقت کنند و از راهکارها و شیوه زندگی آنها درس بگیرند. 

وی با اشاره به اینکه برخی در هر شرایطی مداوم غر می‌زنند، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ناامیدی افراد جامعه باید آموزش هایی در راستای آگاهی و مدیریت هیجان صورت بگیرد که تا در حال حاضر بخش کوچکی از آن در حال انجام است که باید با قوت بیشتری ادامه یابد.


Print

نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
برگزیده ها
آخرین عکس نوشته ها
آخرین پادکست