شناسه خبر: 2069 - 13 مرداد ,1397 - 8:00

یگانه در گفتگو با «سلیم» مطرح کرد

نظم و کنترل پیش‌بینی پذیری مهمترین عامل برای ایجاد انگیزه در جامعه

نظم و کنترل پیش‌بینی پذیری  مهمترین عامل برای ایجاد انگیزه در جامعه

یک مشاور و روان‌درمانگر گفت: بنای یک جامعه از نظر بافتی بر اساس نظم اتفاق می افتد به گونه ای که اگر به کشورهای پیشرفته دقت کنیم خواهیم دید که نظم جز اصلی ترین مسائل در پیشرفت آنهاست.

هادی یگانه، مشاور و روان‌درمانگر؛ در گفتگو با خبرنگار «سلیم»؛ در خصوص ایجاد انگیزه اظهار داشت: ایجاد انگیزه در دو سطح فردی و اجتماعی صورت می گیرد.

وی افزود: ایجاد انگیزه در سطح فردی به این صورت است که فرد باید دارای خلاقیت باشد تا بتواند راه گریزی از بی انگیزگی مشکلات پیدا کرده و رها شود. 

این مشاور و روان‌درمانگر  ادامه داد: نظم یکی دیگر از شاخصه های ایجاد انگیزه در فرد بوده به گونه ای که شخص باید زندگی اش را با برنامه ریزی و نظم و در چارچوب اخلاقی همچون عدالت ، مهرورزی و محبت پیش ببرد.

یگانه در خصوص ایجاد انگیزه در سطح اجتماعی گفت: پیش بینی پذیری مهمترین مفهومی است مردم مبتنی بر آن برنامه زندگی شان را پیش می برند و جامعه باید با به کمک این موضوع از دو راه کنترل و فشار و برنامه ریزی مردم و همچنین ایجاد نظم ایجاد انگیزه کند.

وی تصریح کرد: بنای یک جامعه از نظر بافتی بر اساس نظم اتفاق می افتد به گونه ای که اگر به کشورهای پیشرفته دقت کنیم خواهیم دید که نظم جز اصلی ترین مسائل در پیشرفت آنهاست.

 

Print

نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
برگزیده ها
آخرین عکس نوشته ها
آخرین پادکست